ناوگان حمل و نقل عمومی گلوگاه توسعه در همه حوزه هاست

  • کد خبر:320896
  • تاریخ خبر:شنبه 11 دی 1400 - 09:04

فرماندار شهرستان دماوند گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی گلوگاه توسعه در همه حوزه هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مهدی حیدری در نشست تقدیر از عوامل راهور و رانندگان برتر ناوگان حمل و نقل عمومی شهر دماوند اظهار داشت: حمل و نقل در حوزه داخلی و برون شهری و در حوزه توسعه اقتصادی و توسعه پایدار هر شهر بسیار حایز اهمیت است.

وی افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از گذرگاه‌های  اصلی توسعه است که در صورت عدم انگیزه، می‌تواند مدیریت شهرها را دچار چالش کند.

فرماندار دماوند ادامه داد: حمل و نقل در همه حوزه ها به ویژه حوزه اقتصادی دارای اهمیت است، چرا که همه اقشار با حوزه حمل و نقل عمومی سر و کار دارند؛ به عبارتی می توان از ناوگان حمل و نقل عمومی به عنوان گلوگاه توسعه در همه حوزه ها نام برد.

حیدری بیان کرد: علاوه بر وظایفی که بر عهده عوامل حمل و نقل عمومی و رانندگان قرار دارد، وظایفی نیز بر عهده دولت، شهرداری ها و شوراهای اسلامی است که باید در سیاست گذاری ها به آن پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه شهرداری و شورای شهر باید زمینه ارائه خدمات برای همه شهروندان اعم از شهروندان معلول و دیگر افراد جامعه را فراهم سازند و گستره ارائه خدمات باید شامل همه شهروندان باشد.

فرماندار دماوند تصریح کرد: از دیگر موضوعات مهم، سیاست گذاری در زمینه فرهنگ سازی در راستای احترام متقابل شهروندان و رانندگان حمل و نقل عمومی به یکدیگر است.

حیدری تأکید کرد: انتظار ما از رانندگان، سعه صدر و برخورد حسنه با مردم و از مسافران، احترام متقابل به رانندگان است.

وی یادآور شد: موضوع حایز اهمیت، ارائه خدمات به ویژه در ساعات پایانی شب است که عمدتا در مرکز و دیگر محلات شهرها باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد گلایه از سوی شهروندان نباشیم؛ این مهم بر عهده سازمان تاکسیرانی است تا با اتخاذ تدابیر لازم به آن بپردازد.

فرماندار دماوند گفت: امیدواریم مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند که با انگیزه و برنامه‌های علمی وارد عرصه خدمت به مردم شده، در حوزه سیاست گذاری در بحث تاکسیرانی  و تخصیص بودجه برای سال آینده تمهیدات لازم را بیاندیشند تا با توجه به شرایط کرونایی و مشکلات ناشی از متفاوت شدن خدمات رسانی، با کمک و تعامل شاهد ارائه خدمات درخور به شهروندان باشیم.

انتهای پیام/