مدیرکل کمیته امداد استان تهران خبر داد؛
ایجاد 6561 فرصت شغلی توسط کمیته امداد استان تهران

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از ایجاد 6561 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند در 9 ماهه سال جاری خبر داد.

  • کد خبر: 322701
  • تاریخ خبر: يکشنبه 26 دی 1400 - 12:13

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان تهران، سیدابوالفضل پرپنچی با ارئه گزارشی از عملکرد این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی،گفت: هم اکنون 12071 طرح خودکفایی متقاضیان اشتغال زایی تحت نظارت این نهاد در استان تهران است.

وی افزود: ناظران فنی و متخصص با انجام بازدیدهای دوره‌ای و ارائه مشاوره‌های لازم به مددجویان در تلاش هستند سطح کیفی و کمی محصولات تولیدی آنان را ارتقاء بخشند.

پرپنچی بیان کرد: اجرای بازدیدهای فنی از اتلاف وقت و هزینه مجریان جلوگیری کرده و می‌تواند به تسهیل شرایط برای توانمندسازی خانواده‌ها کمک کند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران در ادامه با اعلام اینکه در 9 ماهه سال جاری 2952 فقره تسهیلات اشتغال زایی از محل منابع امدادی و بانکی به متقاضیان طرح های اشتغال زایی پرداخت شده است،گفت:  برای این تعداد طرح بالغ بر  93 میلیارد تومان به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند طبق ضوابط این نهاد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت زمان 6 هزار و 561 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است، ادامه داد: از  این تعداد در قالب طرح کاریابی برای 1600 نفر با همکاری کارفرمایان و صاحبان حرف ،مشاغل و مؤسسات کاریابی  ایجاد اشتغال شده است.

پرپنچی با اشاره به توانمندسازی خانواده های تحت حمایت با ارائه خدمات اشتغال زایی، گفت: در 9 ماهه سال جاری 1048 خانوار خودکفا و از چرخه حمایتی خارج شده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه کمیته امداد بعد از شناسایی افراد مستعد اشتغال ضمن آموزش و مشاوره شغلی در نهایت با معرفی این افراد به بانک های عامل تسهیلات قرض الحسنه اشتغال پرداخت می کند،عنوان کرد: در همین راستا بالغ بر 4500 نفر در این مدت زمان از آموزش های فنی و حرفه ای در سطح مقدماتی، مهارتی و پایدارسازی برخوردار شده اند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 220 کارآفرین در قالب طرح راهبری شغلی در راستای هدایت و آموزش مددجویان با رعایت زنجیره تأمین و تضمین بازار فروش و ایجاد اشتغال پایدار با این نهاد همکاری دارند.

پرپنچی تصریح کرد: طرح های در حال اجرا در قالب مشاغل خانگی با پیوست فرهنگی و حمایت و پشتیبانی از صنایع دستی ایجاد شده است و تلاش می شود که این طرح ها به صورت زودبازده اعمال شود.

انتهای پیام

دسته بندی ها