جمعه 28 مرداد 1401
تاریخ : شنبه 13 آذر 1400
کد 138676

خطیبی:

۸۲ درصد جمعیت هدف قرچک واکسینه شدند

فرماندار قرچک گفت: به 82 درصد جمعیت هدف شهرستان نوبت اول و ۷۱ درصد نیز نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، بهمن خطیبی افزود: به لطف خداوند، برنامه ریزی صورت گرفته در دولت، تلاش های کادر بهداشت و درمان و همکاری آحاد مردم، وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در کشور رو به بهبودی بوده و قرچک نیز از این موضوع مستثنی نیست.
وی بیان کرد: خوشبختانه در 9 روز اخیر فوتی ناشی از کرونا در شهرستان نداشته ایم و درصد بستری ها نیز نسبت به 9 روز مشابه قبل کاهش قابل توجهی داشته است.
این مسئول افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، رصد وضعیت بیماری در بین دانش آموزان و آموزگاران برای شناسایی بموقع آسیب پذیری احتمالی امری ضروری است که باید در قرچک نیز جدی گرفته شود.
وی گفت: لزوم ترویج امر واکسیناسیون و اقناع سازی جامعه هدف باقی مانده برای انجام این کار ضروری است و باید از تمام ظرفیت های موجود برای این امر استفاده کرد.
خطیبی عنوان کرد: پایگاه تجمیعی پویینک و سایر پایگاه های سلامت برای انجام واکسیناسیون فعال بوده که از مردم عزیز تقاضا داریم برای حفظ سلامتی خود و دیگران هرچه سریع تر به این پایگاه ها مراجعه کنند.
وی ادامه داد: 140 مدرسه در قرچک مجوز دارند بصورت ترکیبی و اقتضایی امر تدریس را به صورت حضوری داشته باشند که این مهم در حال انجام است.
فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: مدارس باید دستورالعمل ها را در قالب کمیته سلامت اجرا کرده و وضعیت دانش آموزان را به طور مرتب رصد کنند.
وی تصریح کرد: اداره صمت و اتاق اصناف با همکاری شبکه بهداشت و درمان و سایر ادارات باید به طور مرتب فعالیت صنوف پرخطر از جمله تالارهای پذیرایی، آرایشگاه ها، رستوران ها، پاساژهای سرپوشیده، چای خانه ها و ... را مورد نظارت قرار دهد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 آذر 1400
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 34
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک
Aa