پنجشنبه 27 مرداد 1401
تاریخ : پنجشنبه 11 آذر 1400
کد 138638

خبر مهم استاندار تهران از پیش‌بینی بودجه‌ برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت؛ حل آلودگی هوا مستلزم عزم ملی و برنامه بلندمدت است

استاندار تهران گفت: آلودگی هوای تهران یک موضوع مهم و کهنه در استان تهران است و رفع آن مستلزم عزم ملی در سطح دولت، برنامه بلندمدت و تخصیص اعتبارات لازم در بودجه سال‌های آینده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار داشت: نمونه موفق حل مساله آلودگی در کشورهای پیشرفته با برنامه ۱۵ تا ۲۰ ساله و اختصاص بودجه کافی مرتفع شده است، از اینرو ما نیز باید با انسجام، برنامه و تامین مالی در این برنامه بلند مدت گام نهیم.

وی خاطرنشان کرد: قانون هوای پاک مصوبه مجلس شورای اسلامی، قانون خوبی‌ است که وظایف دستگاه‌های مختلف را با جزئیات مشخص کرده و باید مبنا قرار بگیرد.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر آئین نامه‌ای در خصوص وظایف دستگاه‌ها بر طبق شاخص‌های مختلف آلودگی (کوتاه مدت) وجود دارد و در کوتاه مدت مجبور به اجرای طرح‌هایی هستیم که برخی از آن‌ها محدودیت‌زا است.

منصوری سپس گفت: طی روزهای اخیر غیرحضوری شدن مدارس و کنترل تردد خودروهای آلاینده توسط راهور را در دستور کار داشته‌ایم، اما کنترل مطلق وجود نداشت چرا که اگر با تصمیم ساعتی مانع ورود کامیون‌هایی با بارهای فاسد شدنی و یا سوختی شویم، عملاً ورودی‌ها قفل شده و با تبعات امنیتی دیگری مواجه می‌شویم. (کنترل ورود وسایل نقلیه باربر ضروری بر عهده ناجا است.)

وی عنوان کرد: در حوزه محیط زیستی، فعالیت صنایع آلاینده را کاهش و تعدادی از آن‌ها را متوقف کرده‌ایم تا وضعیت به مراتب بدتری به وجود نیاید.

استاندار تهران در همچنین به اهداف نشست‌های شهرستانی به بررسی مسائل اصلی شهرستان‌ها و بازخوانی سیاست‌های دولت اشاره کرد و افزود: تغییر و تحول در دولت بعضاً منجر به تغییر و تحول در سیاست‌ها می‌شود که نیاز به بازخوانی مرتب آن‌ها دارد.

منصوری همچنین تصریح کرد: یکی از مسائلی که در فرآیند تغییر با آن مواجه هستیم‌ سستی و تعلل در کار برخی دستگاه‌ها است که این جلسات محفلی‌ است تا مدیریت شبانه‌روزی، جهادی و مردم‌پایه مرور شد و در فرآیند خدمت خللی وارد نشود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 آذر 1400
  • ساعت 14
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 95
Aa