پنجشنبه 27 مرداد 1401
تاریخ : سه شنبه 9 آذر 1400
کد 138562

معاون استاندار تهران: غیرحضوری شدن فعالیت های آموزشی در روز چهارشنبه به سبب آلودگی هوا/ فعالیت های ورزشی انفرادی و گروهی ممنوع شد

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به تشدید آلودگی هوا گفت: فعالیت کلیه مراکز آموزشی پایتخت از جمله مدارس و دانشگاه‌ها فردا (چهارشنبه) غیرحضوری خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ عابد ملکی در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت در مورد مصوبات این جلسه اظهار داشت: با توجه به تشدید آلودگی هوا در روز چهارشنبه مصوب شد فعالیت کلیه مراکز آموزشی غیرحضوری شود و همچنین انجام کلیه فعالیت های ورزشی چه انفرادی و گروهی نیز برای فردا ممنوع است.

وی افزود: تعطیلی موقت واحدهای صنعتی آلاینده از جمله کارخانجات شن و ماسه، کنترل دقیق خودروهای بدون معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه خودروهای گازوئیلی از جمله کامیون و جرثقیل و همچنین جلوگیری از فعالیت‌های عمرانی از دیگر مصوبات جلسه امشب در استانداری تهران بود.

معاون استاندار تهران عنوان کرد: همچنین مقرر شد با توجه به تشدید آلودگی هوا با مرخصی مادران کارمند دارای کودک نیز موافقت شود.

ملکی سپس گفت: جلوگیری از روشن بودن اتوبوس و مینی بوس ها در پایانه ها و همچنین جلوگیری از سوزاندن زباله و استفاده نکردن از گاز مایع توسط واحدهای صنعتی از دیگر مصوبات این جلسه بود و مقرر شد در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آمبولانس های مرکز اورژانس در میادین اصلی و پرازدحام پایتخت مستقر شود.

وی با بیان اینکه این مصوبات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری قابل اجرا است؛ عنوان کرد: طبق پیش بینی هواشناسی در روزهای جمعه و شنبه شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود، اما از روز یکشنبه هفته آینده بار دیگر شاهد افزایش آلودگی خواهیم بود و در صورت تشدید آلودگی هوا کمیته اضطرار آلودگی هوا در محل استانداری تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 9 آذر 1400
  • ساعت 06
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 435
Aa